Áčko v 2. lize po 4. kole stále bez bodu

Ani na nelichotivém postavení Zábřeha (stejně jako Prostějova v jeho skupině) se nic nezměnilo, ba naopak. Zápas s Rapidem B (Akis) Pardubice, týmů bez bodu, nám radost neudělal. Nastoupili jsme v sestavě Strašil, Zapletal, Sohr, Doležel, Opravil, otec a syn Navrátilové. Vicenec. Hosté přijeli bez svého nejlepšího hráče Prandstetera a brzy si vytvořili výraznou převahu na sudých deskách-naši černí stáli příšerně. V miniaturce prohrál Jirka st, já stál hrozně, podivně stál i Jarda a kapitánova pozice nejevila žádné aktivní možnosti, spíš naopak. Na 1-1 vyrovnal Jirka ml., získal pěšce a v koncovce 2V+S + pěšci snadno zvítězil. Roman poté podepsal remízu, protože nebylo co. Skore se brzy překlonilo na 1,5-2,5 pro Pardubice, když jsem prohrál já. Ostudná partie, napřed jsem přišel o pěšce, když jsem zahrál Kh7?? a soupeř vyměnil dxe5 dex5 2.Dxd8 Vxd8 a sebral 3.Sxf7. Pak jsem předstíral kompenzaci, která skutečně byla v podobě dvojice střelců a aktivní věže, brzy to přišlo vniveč po nesmyslné výměně bělopolého střelce. Pak jsem si výměnou koňů nechal udělat dvojpěšce a domníval se, že koncovku nestejnopolých střelců a věží i tak zremizuji – omyl, neviděl jsem manévr Sg4, Sd1 a Sb3+ a vzdal jsem se před ztrátou věže či matu po 7.řadě. Pak jsem závěr už neviděl- Jardovi se horší pozici podařilo zremizovat 2-3 a Karel odmítl remízu a zkoušel bojovat, ničeho ale nedosáhl a také vybojoval půlku. Oba bílí na 1. a 3. desce, Pavel a Laďa se za nepříznivého stavu museli o něco pokusit, nakonec prohráli oba dva a výsledek 2,5-5,5. Asi i největší optimisté po včerejšku už naši záchranu asi považují za velmi nepravděpodobnou… V regionálním derby nasadily Losiny doslova „brutální“ sestavu proti Litovli B a stejně jako vloni nás svého protivníka porazili velmi vysoko.

Jiří Zapletal

Dodatek:
Souběžně byl hrán zápas 4. kola Oblasti sever, kde naše Béčko zdolalo Loštice 5,5:2,5.
V zápase nikdo neprohrál a výhrami rozhodli na pětce Petr Novák a sedmičce a osmičce
žáci Tomáš Ptáček a Marek Blaha. Třeba o tom napíše někdo více.

Karel Opravil

Jedna odpověď na “Áčko v 2. lize po 4. kole stále bez bodu”

• jura.zapletal napsal:

Dík za zveřejnění. Prosím kolegu Mrázka a opětovné zaslání Tvého mejlu anebo jak to mám posílat. Někde jsem to ztratil

Zábřeh - křižovatka cest

MSMT_logo_bez_textu

Simple Calendar

Leden 2019

Aktuální stavy soutěží 2015-16:
Náhodné fotky