Áčko prohrálo v Litovli 3,5:4,5

Zápas druhé ligy mezi rezervou Litovle a Zábřehem skončil těsnou výhrou domácích. Nejprve sestavy Vaněk – Strašil, Krejčí – Zapletal, Neoral – Sohr, Mohapl – Doležel, Gerych – Stratil, Fiala V. – Opravil, Pavlík – Navrátil st., Zapletal M. – Urbášek.

Začátek zápasu – pozdní příjezd šumperského auta a 15 minut ztráty na hodinách. To ještě byli domácí i rozhodčí Karel Volek benevolentní, jinak by to bylo 25 minut. Bohužel pro nás se tento handicap nakonec výrazně projevil, Jarda prohrál na čas a Petr udělal hrubku na deseti minutách. Jako první skončila partie na druhé desce mezi jedinými dvěma hráči bydlícími v Litovli, v Honzově ruské jsem šel na výměnu dam a remízu. Po dalších dvou hodinách remíza na šestce, Jirka černými Petra vyrovnal, ale nic víc. Po ostré hře přehrál Karel Vlastu, byla to krásná divočina. Bohužel srovnala na 2-2 první deska, Pavlovi se nepovedlo zahájení a bez domovníka to nešlo. Po prohře na čas Jardy a hrubce Petra to bylo 4-2 pro Litovel a i když Oleg na osmičce realizoval výhodu dámy proti věži a střelci, bylo jen 4-3 a nebylo jak srovnat. Laďa s Tondou v ostrém drakovi našel v časovce protikombinaci a vypadalo to nadějně, Tondova dáma ale rovnováhu udržela a potřebnou půlkou zajistil body domácím. Zábřeh zůstal bez bodu poslední a prohrál venku potřetí nejtěsnějším výsledkem. V sousední místnosti v půl třetí skončil boj v Oblasti, Bohuňovice zdolaly Céčko Litovle 5-3. Krásný boj poutal pozornost i diváků ze druhé ligy.

Odpovědí: 4 na “Áčko prohrálo v Litovli 3,5:4,5”

• alf says:

Tak v té mé partii s Neoralem jsem v kombinaci s braním věže na b1 udělal chybu, když představil Sb2 a já sebral Sxb2 se šachem, tak to byla chyba. Správně bylo Vxb2, kde se hodnocení dostávalo i na +10. Ale bylo málo času, hrozil věčný šach, ztráta volného pěšce na c4, nedokázal jsem to tak rychle spočítat. Zvolil jsem proto Sxb2 a myslel jsem si, že to bude vyhrané a nebylo. Škoda.

• Pavel says:

2alf, Tvoje partie byla vůbec zajímavá, použil jsem ji včera na tréninku pro žáku, samozřejmě Vxb2 vyhrávalo, Tonda to měl dle mě vyhrané po 18…Jd6, stačilo místo 19.Jd5 sebrat 19.Dxd6 exd6 20.Sxd8 Vxd8 21.Vd6 mám čistého pěčce, věž je ve vazbě, i dál to bylo zajímavé, je to k podrobnější analýze. Pěkná a poučná byla i partie Olega,pěkný chycení dámy
      za V+F+2P – to by bylo dost, pokud by neměl tragické fibury, např. Sf8 se do konce partie nevyvinul a pěšci E7,g7 zůstali do konce partie na svém místě

• jura says:

opravuji překlep – 11 nul a žádnou výhru, ale i to je hodně špatné

Ještě bilance- naše první pětice- Pavel, já, Laďa, Jarda a Petr má dohromady 21 nul a žádnou výhru!! Snad to ještě trochu vylepšíme. Zadek má bilanci kladnou, s tím se počítalo