Zábřeh poprvé vyhrál

V šestém kole druhé ligy hrál poslední Zábřeh s týmem Lípa. Domácí prostředí se mírně změnilo, kulturní dům v Zábřehu měl mít od půl druhé hlasitou hudební akci, takže jsme tentokrát hráli v penzionu Hawaii v Rapotíně. Vzhledem k tomu, že jsme dosud hráli venku lépe než doma (prohrávali jsme jen 3,5-4,5), tak nám to ani nevadilo. Věřili jsme si, loni jsme venku s Lípou U polních myslivců remizovali a měli šanci na víc. Tentokrát se naše vyhlídky zvedly, hostům onemocněla první deska, Pavel Jirásek 2362. Polovina hostů bydlících v penzionu se to dozvěděla až ráno, ostatní sehnali náhradníka a dojeli včas. Veškeré přípravy na eventuální protivníky vzaly za své. Pavel Strašil tak hrál s Lubošem Jedličkou, který měl být na dvojce proti mně.

Zábřeh nasadil sestavu Strašil, Zapletal, Sohr, Doležel, Opravil, Navrátil, Vicenec a Urbášek. Hosté Jedlička, Fiedler, Šmíd, Vařejčko, Hájek, Němec a Tobišková. V pěkném prostředí jsem se pokusil tabletem udělat pár fotek penzionu Hawaii i hráčů, ale moc se nepovedlo.

Po vypnutí komunikačních zařízení se začalo bojovat. Černými mi to poslední dobou moc nejde, remíza s papírově vyrovnaným Fiedlerem mi vůbec nevadila. Další remízu černými přidal Jura Navrátil starší. Po konzumaci piva v sousední restauraci U řízků jsem překvapivě nepochodoval v tajícím sněhu, ale chytil bus do Šumperka a pak vlakový spoj do Litovle.

Pozitivní zprávy přišly po 13. hodině. Vedli jsme už 4-2. Jarda Doležel sice v repríze duelu s Vařejčkem tentokrát prohrál, ale zabodovali bílí Sohr a Opravil a také Urbášek s jedinou zástupkyní něžného pohlaví.
Končili poslední dva – kapitán Vicenec a první deska. Zatímco na jedničce byla o něco horší věžová koncovka, kapitán rozhodující půlku měl a také ji udělal, přestože by to za jiného stavu možná zkoušel. 4,5-2,5 pro Zábřeh a máme první tři body!!! Na prvním prkně nakonec vyhrál Jedlička šestikamennou koncovku, pěšec c byl rychlejší než Pavlův h pěšec. Výsledek se tak upravil na 4,5-3,5 pro Zábřeh.

Jestli nám to pomůže v boji o záchraně nevím, je to spíš snová představa optimistických kolegů. Každopádně máme první tři body a už tabulka nevypadá tak trapně jako se samými porážkami.

komentáře 2 na “Zábřeh poprvé vyhrál”

  • Roman says:

    Tak první zářez.Gratuluji.Přehrál jsem si partie a je poznat změna u Karla.Že by to ten Cvek??

  • Jakub Mrázek Jakub Mrázek says:

    Gratulace!!!

Aktuality
Simple Calendar

Září 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Aktuální stavy soutěží 2015-16:
Archiv