Velké Losiny „A“- Zábřeh „A“ 3,5:4,5

V 7.kole 2.ligy jsme měli hrát „derby“ ve Velkých Losinách. Po dohodě kapitánů se hrálo opět (jako v 6.kole)
v osvědčené hrací místnosti penzionu Hawaii v Rapotíně. Asi se nám tam daří a my opět vyhráli! Domácí sice nastoupili bez svých 4 hvězdných hráčů (elo > 2300), ale i tak nám dali zabrat. My hráli skoro ve stejné sestavě jako v minulém zápase s Lípou. Jen na 8.desce vystřídal Urbáška Milan Růžička a barvy se otočily.

Jako první skončila rychlou remízou právě 8.deska Růžička-Frnka. Pak na 2.desce odmítl Jurovi remízu Jakub Vaculík, aby ji pak sám už v horší pozici a času nabídl. Jura ji k nelibosti spoluhráčů překvapivě vzal. Naopak dobrá byla remíza z horší pozice na 7.desce v partii Vodák-Vicenec.

Na 6.desce byla podepsána další remíza Navrátil-Kopecký. Jura obětoval 2 figury za věž a 2 pěšce, ale po nepřesnosti to nebylo vůbec jasné. Konečně se ujímáme vedení 3:2. Na 4.desce totiž přehrál Jarda Doležel Svaťu Hastíka a věžovka se 2 pěchy navíc byla už jasná. Akcie nám stouply po remíze na 3.desce, kde Laďa Sohr černými ustál silný tlak Marka Malého.

Rozhodnout zápas jsem tedy mohl už já na 5.desce černými v partii s Antonínem Kubíčkem. Soupeř hrál nepřesně ve střední hře a já bohožel nezvládl přechod do koncovky. Přešel jsem do věžovky s pěšcem více, ale ukázalo se že je remízová. Naopak přechod do asi vyhrané dámské koncovky jsem opět kvůli taktice!!! neviděl.

Za stavu 4:3 se tedy rozhodovalo na 1.desce Valenta-Strašil. Pavel asi dobře potrénoval na vítězném turnaji v Bezměrově a téměř zázračně zachránil prohranou střelcovou koncovku (v akci byl falešný střelec).

Tak ve 2.lize začínáme dýchat, ale záchrana je stále daleko.

Odpovědí: 5 na “Velké Losiny „A“- Zábřeh „A“ 3,5:4,5”

• Jura says:

Tak 6 už máme, tak ještě dvakrát vyhrát, ted v Rychnově to necekam. Pak budou ještě nebo už jen 3 pokusy

Zdravím, já před chvílí poslal článek Šiminu na web OK

• Roman says:

Tři body potěší a nadějé stále žije.

• Jura says:

Gratulace jardovi i všem remízami,hlavně těm černým, ti to měli těžší … Zdravotní stav nic moc,byl jsem s remízou i v lepší pozici spokojen, aspoň jsem vám to nepokazil. Spousta lidi by v me situaci ani nenastoupila.. Marian sabol prorokuje ,ze se bude sestupovat i se 12 body

• RomVic says:

Na záchranu v naší skupině bude patrně potřeba nejen 12 bodů, ale i dobré skóre. Družstev se 12 body (v boji o 10. místo) bude totiž asi více. Na druhou stranu, těch 12 bodů bude stačit na náhradnické místo.