Oslabený Zábřeh sahal po bodech v Rychnově

Osmé kolo znamenalo pro Zábřeh výlet do Rychnova nad Kněžnou, který vede druhou ligu D. Na zápas dával kapitán sestavu dohromady s velkými potížemi. Už dávno dopředu ohlásili neúčast Strašil a Opravil, kteří jeli na víkendové trénování do Příbrami s velmistrem Cvekem. Dále nemohl ze základní sestavy Stratil ani Navrátil junior. Náhradník Růžička se vypravil na hory do Alp, a tak nás bylo ve středu jen šest. Nakonec se dala do kopy sestava: Zapletal, Sohr, Doležel, Navrátil st., Vicenec, Urbášek, Krahula a Reichl a mohli jsme vyjet a doufat, že kanára nedostaneme.

Cestou jsme jeli přes Červenou vodu, Pastviny, Žamberk a Vamberk, střídavě sníh a velký liják. Hrací místnost domácí změnili na domov mládeže. První auto našlo v pohodě, druhé zaparkovalo 5 metrů vedle, ale chvilku jsme v lijáku chodili, hledali a snažili se ptát domorodců. Šlo se do domu bez cedulky a do suterénu, tak nám to chvilku trvalo. Místnost pěkná, velká, prostorná.

Domácí na nás nasadili nejsilnější první trojici včetně dvou Poláků, scházela jim slečna Marečková a na osmé desce dostal šanci žák Horák z početné líhně oddílu Panda Rychnov. Na mne čekala 1. deska černými a hráč Sabuk (2410). V přípravě jsem si přečetl jeho výhru nad Štěpánem Žilkou a raději jsem se nechystal vůbec. Blicání na internetu a sobotní výstup na rozhlednu Háj jsem považoval za prospěšnější. V plánu jsem měl něco odblicat, v desátém tahu soupeře poškádlit nabídkou remízy, pak prohrát a jít se mrknout na náměstí a zámek.

Zahájení 1.d4 d6 2.Jf3 Sg4 3.g3 jsem hrál poprvé, blical a soupeř hrál pomalu. Nabídku remízy jsem odložil až do 20. tahu. Chtěl jsem ji úplně vynechat, abych se neztrapnil. Pak jsem ji pochopitelně nenabídnul ani v tom 20. tahu, kdy měl dvojku střelců. Blicání mi šlo dál, a tak jsem získal časovou výhodu a po jeho chybě i pěšce. Zůstávala tam dáma, věž a nestejnopolní střelci na obou stranách. Nabídku jsem zopakoval a k mému překvapení ji polský soupeř přijal. Asi už jsem stál lépe, což mi došlo později ve městě.

Také Jarda Doležel udržel třetí desku a černé figury s Kačírkem (2289), ten má hodně remízovou sezónu.
Na čtverce dokonce Jirka Navrátil vyhrál nad Novotným (2138), originálním hráčem stavějící e6, d6, g6, f6, jh6, jf7 a stejnou výstavbu hraje dokonce i bílými. Jirka nabídl remízu, po odmítnutí zahrál agresivní g4 a soupeře zmáčkl a porazil. Vedli jsme 2-1.

Pak remizoval na pětce černými kapitán Roman Vicenec s Buločkinem (2083), nejprve ostrá Sicilka, po výměně dam se to už našemu hráči tolik nelíbilo. Závěr už jsem neviděl, remis a vedli jsme 2,5-1,5.

Po obchůzce pamětihodností jsem si dal boršč a pivo Bernard. Další 4 výsledky už pro nás nebyly tak dobré, prohrála bílými dvojka Sohr s druhým Polákem Zeberskim (2323) a také Oleg Urbášek s organizátorem turnajů panem Danielem. Bohužel odmítl remízu, což si v ten okamžik přál kapitán. Poté to pokazil a prohrávali jsme o bod.

Naší náhradníci na sedmé a osmé Krahula ani Reichel nezklamali, udrželi nerozhodné výsledky, ale to nám stačilo jen na důstojnou prohru s vedoucím týmem 3,5-4,5.

Mimochodem jsme takto prohráli počtvrté – v Chrudimi, Polabinách, v Litovli a teď zase tím nejprotivnějším výsledkem. Ostatní konkurenti zabodovali, tak jsme klesli na poslední místo. Litovli v Hradci vyhrál Bělunek na první desce, ale naši prohráli stejným skórem jako my v Rychnově. Velké Losiny remis v Polabinách C po osmi remízách.

Komentáře jsou uzavřeny

Aktuality
Simple Calendar

Září 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Aktuální stavy soutěží 2015-16:
Archiv