„Oslabená“ sestava ve Skaličce vyhrála 5,5:2,5

V novém roce nám to teda v Zábřeze začalo zostra. Na zápas 5.kola KP ve Skaličce u Hranic
se omluvilo z různých důvodů hned 5 stabilních hráčů včetně kapitána. Ze základu hráli 4 hráči
a já jako zástupce musel sáhnout hluboko do náhradníků včetně 2 mládežníků.
Sestava se vyjasnila až v sobotu večer v této podobě:
1.Sohr 2.Opravil 3.Navrátil (H) 4.Stratil 5.Růžička 6.Blaha 7.Ptáček 8.Krahula
Za mrazivého počasí jsme vyrazili 2 auty v 8h ze Zábřeha. Jedno auto jelo přes Uničov pro Juru.
Dorazili jsme včas a zápas v 9:30 v hospůdce u Bagarů začal.
Nevěděli jsme co můžeme v této sestavě očekávat, ale kupodivu to dopadlo.
Bojovalo se urputně na všech šachovnicích. Žádná velmistrovská remis se nekonala a tak to má být.
Nejdříve remizoval Jura(3), když v podezřelé pozici udržel talenta Nehybu, kterému prý mu spadl do varianty.
Pak jsme se dostali do vedení výhrou Petra(4), když uplatnil dámu proti 2 lehkým figurám.
Vzápětí se nepovedla partie Milanovi(5) a bylo vyrovnáno. Nejasnou prý horší partii sehrál Tomáš(7),
nevím jak se to povedlo, ale v koncovce měl pěšce více. Vyhrát to nešlo nestejní střelci byli proti.
Důležitou partii sehrál Laďa(1) s poprvé nastoupivším a nerozehraným Petrem Kozákem.
V časové tísni se to projevilo a Laďa vyhrál. Vedeme 3:2. Já(2) hrál bílými a po aktivnější hře jsem v časovce
získal pěšce. Uplatnění převahy ve 4 věžovce s jezdci bylo ale komplikované a tak po zjištění, že Pavel(8)
v nejasné partii nakonec vyhrál, jsem nabídl remis z pozice síly. Byla přijata a tak výtězných 4,5.
Pak ještě Marek(6) upravil výsledek na konečných 5,5:2,5, a to výhrou ve věžové koncovce.
Hrál to nějak podezřele, ale soupeř zřejmě pomohl.
No tak se nám v novem roce pro někoho nečekaně zadařilo.

Odpovědí: 2 na “„Oslabená“ sestava ve Skaličce vyhrála 5,5:2,5”

• alf says:

Ahoj Pavle,
    pokud chceme postoupit, musíme hrát v plné sestavě, zatím ztrácíme na skore a to bude asi rozhodovat. Jirka se postupem času chytí, čím déle bude stát, tím to bude horší. Jestli opravdu chceme postoupit, hrajme v plné sestavě, pokud ne, tak si dám volno taky, taky je pro mě náročné odehrát 22 nedělí v zimní sezoně. Řekněme si jasně, jestli chceme postoupit nebo ne, pak se zařídím i já.

Gratuluji manšaftu k vítězství.

Jenom trošku polemizuji s nadpisem „oslabená sestava“,

když se podívám na svoje a Jurovi letošní výsledky, tak to není žádná hitparáda.