Těsná výhra béčka. – Roman Reichl

V předposledním kole OP sever 16/17 jsme hostili v domácím prostředí soupeřů ŠK Nové Losiny, kam jsme se uchýlili z důvodu termínové kolize našeho zápasu s akcí v KD.

Zápas byl zahájen s mírným zpožděním díky kapitánům, kteří se museli „vykecat“. Zábřežští byli favority tohoto utkání, ale jen na soupisce. Již po hodině jsme vedli  3-0. První bod jsme zaznamenali na osmé šachovnici u Luboše. Druhý jsem přidal na sedmé  já. Ve španělce.  Soupeř odmítl sebrat v zahájení obětovaného pěšce na e4 ,dal slabší d6 a útok po há sloupci rozhodl. 2-0. Třetí bod přidal Šimon. Byl tentokráte dobře naladěn a soupeři nedal šanci. Pěkný  výkon. Partie byla tečkou po účasti v oupnu na MČR mládeže v Koutech, kde skončil čtrnáctý.

To byla  pro nás ta dobrá část zápasu a následovala jen bída. Na první šachovnici dal za remiz Roman. Pozice se ježila na obě strany a soupeři nechtěli riskovat. A jelikož další šachovnice slibovali bodový příděl, nebylo co řešit. Jenže Tomáš ukolébán pozicí, jezdcem a pěšcovou převahou si dal u partie asi dvacet a soupeřův poslední pěšec  vytáhl  s Tomovou  pomocí  maršálskou hůl. 3,5-1,5. Další nečekanou ztrátou byla partie na šestce, kde Milan se soupeřem tak dlouho měnil, až doměnil. Výsledkem byla totální blokáda pěšců a zbyteční střelci. Remiz a 4-2. Za tohoto stavu pokazil i Marek. Vypustil výhodu a tak po poradě s kapitánem mohl poprvé v této soutěži  nabídnout remízu. Další překvapení nám připravil na dvojce Pavel. Partii sehrál poněkud při zdi. Soupeř se šikovně vyvinul a ztrátě materiálu náš borec již nezabránil. 4,5-3,5.

Odpovědí: 2 na “Těsná výhra béčka. – Roman Reichl”

• Václav Milfort says:

Musím se také pochlubit.Remiz s Libina B určitě nikdo nečekal.Pomohli soupeři ,nastoupili 4 asi nás také podcenili.Lukáš předvedl co dovede a snadno přehrál svého soupeře. Bylo to 2:2 Já hrál s Nikolou Hartingerem a podařilo se mě remizoval.

• Pavel K says:

Gratuluji k výhře Céčka.