Jarní rapid dětí a mládeže v Jeseníku

V sobotu 13.5.2017 byl v klubovně Šachového klubu Jeseník odehrán Jarní rapid dětí a mládeže. Turnaj zorganizoval ŠK Jeseník ve spolupráci s Petrem Krausem, který věnoval vítězům krásné poháry.

Jarní rapid se hrál tempem 2 x 15 minut na 7 kol a zúčastnilo se ho celkem 27 dětí z ŠK Jeseník, SK Řetězárny Česká Ves, TJ Zlaté Hory, TJ Sport Mikulovice, ŠK 1921 Zábřeh a ŠK Mohelnice. Turnaj se hrál ve třech skupinách.

Náš oddíl reprezentovali ve skupině do 10 let Filip Kopecký (1. místo 7/7 bodů) a Martin Klimeš (4. místo 4/7 bodů). Ve druhé skupině obsadil 2. místo Lukáš Blaha (5,5/7 bodů) v kategorii do 12 let a Marek Blaha zvítězil v kategorii do 14 let (5,5/7 bodu). Dívky hráli samostatně ve 3. skupině.

Na závěr byla vyhlášena cena fair play, kterou komise rozhodčích ve složení Pavel Koriťák ml, Eduard Till, Lubomír Matlocha st. a Miloš Hudský udělila Martinu Klimešovi z ŠK 1921 Zábřeh za houževnatost, příkladné chování, čistou a poctivou hru a dodržování zásad fair play.

Turnaj probíhal v rodinné atmosféře, občerstvení zdarma pro všechny hráče a doprovod připravovala paní Koriťáková, takže hlady nikdo netrpěl. Všichni hráči obdrželi diplom a pro vítěze byly nachystány poháry. Pro Filipa to bylo první vítězství na turnaji, ke kterému mu gratuluju.