Skalička 2017

V sobotu 20. května proběhl ve Skaličce u Hranic tradiční už patnáctý ročník memoriálu ing. Josefa Vozáka, zároveň hraný i jako otevřený přebor ŠSOK čtyřčlenných šachových družstev v rapid šachu (15min na partii).
Z šachového oddílu ŠK 1921 Zábřeh na turnaj odjelo opět 5 družstev, což i s doprovodem bylo více jak 25 účatníků.
Podle předpovědi jsme se obávali že bude chladněji, protože část turnaje se hraje venku pod stanem.Nakonec
to myslím šlo i když trochu zapršelo.
Tradičně nechyběly na úvod domácí koláče (frgále). Na oběd bylo kuře s bramborem a odpoledne po turnaji i svačina.
Celkově hrálo celkem 44 družstev na 9 kol a o pořadí rozhodoval tentokrát součet všech výsledků partií družstva.
Tzv. olympijský systém. Výsledky našich družstev:
Zábřeh „A“ (CM Strašil 3,5/9, Opravil 4, Vicenec 6, Zapletal 6,5 ).
Sestavu jsme domluvili po dohadech v autě cestou na turnaj. Mě ta 2.deska moc nevyšla. Projevila se tu nerozehranost v rychlém šachu. Nedařilo se i Pavlovi na 1.desce.
Skončili jsme jako 8.nasazení na 9. místě s 20 body, což dá říct jako na svém, ale mysleli jsme samozřejmě výše.
Zábřeh„B“
 (Hájek 3,5/9, Reichl 5, Krahula 3,5  Novák 7!) – Petr Novák obsadil 3.místo v hodnocení nejlepších šachistů na 4. desce.
Tato už tradiční sestava naší zálohy skončila jako 23. nasazená na 21.místě s 19 body.
Jak už jsem předeslal výborně hrál Peťa Novák i když start se mu moc nepovedl, protože prohrál úvodní 2 partie!
Pak už ale všechno vyhrál. Ostatním se dařilo méně.
Zábřeh„C“
 (Milfort 1/8, Reichl Luboš 2,5/7, Nesporý Jan 1,5/6, Blaha st. 1,5/8, Kočí 6,5/7!).
Tomuto družstvu nasazeného jako 36. se moc nedařilo a skončilo na 41.místě a 13 body.
Výborně tu zahrál jen hostující náhradník Ladislav Kočí.
Zábřeh„D“ (Blaha Marek 5/9, Nesporý Šimon 7!, Ptáček Tomáš 5,5, Blaha Lukáš 2).
Naši mládežníci hráli výborně a jako 34.nasazení skončili na výborném 12.místě! s 19,5 body.
Získali i cenu za nejlepší družstvo do elo 1700.
Do posledního kola zatápěli i našemu Áčku a rozdíl byl jen 0,5 bodu. Podařilo se jim ale o 0,5 bodu přeskočit
naše Béčko. Tentokrát ale k žádnému přímému souboji nedošlo.
Výborně tady zahrál na 2.šachovnici Šimon Nesporý, který získal cenu za 3.místo na 2.šachovnici.
Ostatně jeho 7 bodů odpovídalo perfo elo 2012!, což byl tentokrát nejlepší výkon ze všech zábřežských hráčů!
Bohužel se tu nedařilo Lukášovi i když to na něj bylo asi dost silné. Je to ale soutěž družstev a jeho výhra v posledním kole byla velmi důležitá!
Zábřeh„E“ (Krahula jiří 1/9, Kopecký Filip 1/9, Klimeš Martin 0/9, Klimeš Eduard, 0/8, Kopecký Martin 0/1).
Toto družstvo jak se říká sbíralo zkušenosti a uzavřelo tabulku turnaje na 44.místě, což odpovídalo i nasazení.
Byl mezi nimi i oceněný nejmladší účastník turnaje Filip Kopecký. Tak ať se všem daří do budoucna.
Ještě se zmíním o 2 našich hráčích, kteří startovali v jiných týmech.
Girls team Nesporá Taťána (3/9) hrála na 3.desce v speciálně vytvořeném dívčím týmu, který jako
43. nasazený skončil na 38.místě s 15 body.
Los Kalibos
členem na 4.šachovnici výborně hrajícího týmu byl Martin Kubíček (4/9).
Skončili jako 14.nasazení na 8.místě s 20,5 body.
Po závěrečném vyhodnocení a předání cen se někteří naši hráči zúčastnili i 7 kolového bleskového turnaje.

Odpovědí: 8 na “Skalička 2017”

• Pavel says:

Letos to moc nešlo, podepsala se na tom i zbytečná prohra z prvního kola s Lubošem Michalčákem. Měl jsem pěšce, soupeř by v totální pasivitě. Přestal jsem dávat pozor, sebral jsem 2.pěšce a dostal dvou-tahový mat…
    Jedna technická Karle: koláčům tam říkají pecáky ne frgále (aspoň ve Skaličce)

• Václav Milfort says:

Vzpomínám na dobu, kdy jsme měli v Zábřehu 1 družstvo. Jaksi jsme se rozrostli . Mam radost.

• Hary says:

To chápu a proto jsem psal o šotkovi

• Roman says:

Za béčko hrozná minela v posledním kole,kde Pavel nedal jednotažku.Mohlo to být desáté místo.Škoda.

Teď jsem projížděl celou výsledkovou listinu a chyba zápisu nastala v sedmém kole kde je výhra připsána Markovi a přitom hrál Laďa.

• Karel says:

Tak to jsem nemohl vědět. Ta chyba musela vzniknout už na tom papíře co se vyplňoval a odevzdával
      po každém kole. Nikdo to ale nereklamoval!

• Olinka says:

Nemusela být chyba na papírku. Totéž se stalo mně u družstva Hranic……moje výhra v 2.kole byla napsána kolegovi i když zrovna pauzíroval a zápis na lístku byl správně(psala jsem ho sama…). Bohužel průběžné výsledky tentokrát nevyvěšovali,takže nebylo kde kontrolovat.

Pěkný a rychle napsaný článek.Jen tě musím spolu s pořadateli opravit Ladislav Kočí nastoupil celkem osmkrát a měl jen jednu remízu tudíž uhrál 7.5/8 !! partií.Zřejmě zapracoval při zapisování výsledků nějaký šotek.Takže by byl jistě mezi trojicí nejlepších hráčů na čtvrté desce i on.Díky za jeho výkon který dotáhl naše družstvo alespoň tam kde skončilo.