Těsná výhra „Béčka“ v Litovl

V 6.kole Oblastního přeboru sever jsme hráli s Litovlí C. Zajímavé bylo, že se zároveň hrálo 6.kolo extraligy
Litovel-Pardubice. 5.kolo extraligy Litovel-Turnov se hrálo už sobotu a v obvyklé hrací místnosti  probíhaly volby, a proto se vše přemístilo do Záloženské Dvorany v nedaleké obci Cholina.
V prostorné místnosti, kde oba zápasy probíhaly, pořadatelé připravili i drobné občerstvení (zákusky, jednohubky ap.).
A teď k našemu zápasu:
Přijeli jsme v sestavě Růžička, Opravil, Vicenec, Ptáček, Krahula, Reichl R, Novák, Reichl L a i když jsme byli papírově
favority nebylo to vůbec jednoduché.
Domácí v extralize proti sobotě střídali a pro náš zápas uvolnili a posílili o Honzu Krejčího st. a Pavlíka.
Zápas pro nás začal dobře rychlou výhrou Peti Nováka(7). Pak jsem já(2) zkazil nadějnou partii, kdy mě soupeř
v zahájení po hrubce věnoval pěšce. Vůbec jsem ale neviděl jediný konsolidující tah a soupeř se dostal k protihře.
Nechtěl jsem tak brzo riskovat a partie skončila remízou opakováním tahů.
Škoda že pak nevyhrál Luboš(8). V analýze po partii jsme zjistili, že mohl udržet silného volného pěšce.
Ale bylo to asi pro něj těžké, tak remíza.
Za domácí vyrovnal a roli favorita potvdil Honza Krejčí st. Milan(1) prý něco přehlédl.
Vedení 3:2 nám zařidil Roman Reichl(6), kdy svého soupeře jasně přehrál.
Pak se ale stala nehoda Pavlovi(5) a bylo vyrovnáno. V horší ale hratelné pozici s elově slabším soupeřem
neviděl vazbu a jednotahově si naběhl do vidličky na dámu 3:3.
Začali jsme se obávat o výsledek. Hrál už jen Tomáš a Roman Vicenec, který mi říkal, že tam černými nic nemá.
Tomáš(4) hrál koncovku střelce proti jezdci s volným pěšcem d proti 2 na 3 na dámském křídle.
Po výměně se ukázalo, že to je remíza a není třeba se bát.
Zápas stál tedy na Romanovi, který tam údajně nic nemá. Já mu říkal hraješ se slabším soupeřem a tak si počkej
co a jak. Nakonec to jeho soupeř nezvládl a Roman vyhrál!!! Po průběhu asi šťastná výhra 4,5:3,5, která nás
vynesla po prohře Jeseníku v Mohelnici na 1.místo Oblasti sever.
Po skončení zápasu jsem ještě sledoval analýzu extraligové partie GM Sergeje Movsesjana.
No je to vyšší Level.

Odpovědí: 2 na “Těsná výhra „Béčka“ v Litovl”

• Václav Milfort says:

Céčko hrálo v Nových Losinách. Na 7.a 8. šachovnici hráli Kopecký a Reichl kteří se v sobotu rozcvičily na dětském turnaji . bohužel prohráli. Na šesté hrál Pelikán velmi dobře ale soupeře nestačil.Na 1.a2.jsme udrželi remis. Nakonec 7 : 1.

• Milan says:

Gratulace a my v Mohelnici pomáháme k Vašemu lepšímu umístění – 5-3 s Jeseníkem . Milan