RAPID V ZÁBŘEZE

V Zábřeze v Motelu U Kováře se v sobotu 28. 9. 2019 konal rapid turnaj s názvem ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN. Turnaj se hrál na devět kol tempem 20 minut pro každého hráče. Na vítězství mohlo pomýšlet hned několik hráčů z celkových 48 účastníků. Nakonec zaslouženě zvítězil čtvrtý nasazený Patrik Gnida (2061) z SK Řetězárna. Hlavním rozhodčím turnaje byl Karel Volek, ředitel turnaje byl Roman Reichl.

Patrik Gnida se již po čtvrtém kole ujal samostatného vedení, kdy jako jediný ze všech hráčů neztratil ani půl bodu. Toto vedení již nepustil po celý zbytek turnaje a s přehledem vyhrál s bodovým ziskem 8,5 bodů. Jedinou půlku ztratil v pátém kole po zajímavém průběhu s prvním nasazeným Ladislavem Vaňkem (2202) ze Sokola Vrbno p/P, který nakonec obsadil se ziskem 7,5 bodů samostatné druhé místo. O třetí místo se bojovalo až do posledního devátého kola. Šanci na třetí místo mělo před devátým kolem více hráčů. Nakonec třetí místo obsadil se 6,5 body Roman Závůrka (2184) z Oddílu šachů Sportovního klubu Prostějov s půl bodovým náskokem před čtvrtým Romanem Solilem (1966). Na pátém místě se umístil nejlepší zábřežský hráč Jiří Zapletal (1994) také se šesti body.

V turnaji byla vyhlašovaná také kategorie mládežníků do patnácti let. Zlatou medaili získal domácí hráč Lukáš Blaha, se šesti body celkově na turnaji obsadil pěkné osmé místo. Stříbrnou medaili v kategorii mládežníků obsadil jeho bratr Marek Blaha z Oddílu šachů Sportovního klubu Prostějov. Bronzovou medaili vybojoval Jan Cimburek z SK Řetězárna. Nejlepší ženou byla Taťána Nesporá z místního ŠK 1921 Zábřeh. Nejstarším hráčem byl pan Jiří Vařeka z ŠK Loštice. Nejmladší byl Petr Novotný z Oddílu šachů Sportovního klubu Prostějov.

Turnaje se zúčastnili hráči ze šestnácti oddílů, největší zastoupení měl domácí oddíl, celkem sedmnáct hráčů.

Děkujeme všem hráčům za korektní hru a předvedené výkony. Budeme se těšit na setkání s Vámi i příští rok.

Výsledky turnaje na Chess results: http://chess-results.com/tnr475141.aspx?lan=5

Komentáře jsou uzavřeny