KP školních týmů

Letos se konal KP škol na Gymnáziu v Hejčíně, což provázely trochu organizační zmatky, když v propozicích nebylo zmíněno, že se hraje ve 2 různých budovách. Takže někteří automaticky zamířili správně, aniž by tušili něco o druhé budově – a někteří se dokonce proběhli 2x tam a zpátky, protože jim místní personál „poradil“, že to se přece hraje na tamté budově jinde 🙁 . Nicméně vše se nakonec vyřešilo a mohlo se začít hrát.

Vzhledem k tomu, že já jsem se svými žáky byl v kategorii SŠ, která hrála jinde, tak k našim mladým moc nenapíšu. Zaběhl jsem se kouknout zrovna na 2. kolo, když starší prohráli s Gymnáziem Hranice 1-3, čímž ztratili první body. Možná ne zásadní, ale určitě důležité bylo, že obě zadní šachovnice končily tuto partii s 15 min. na hodinách … Tak jsem to oběma klukům i řekl, ale jestli se poučili, to nevím, protože jsem se nemohl zdržet moc dlouho. Mladší v tomto kole po předchozí remíze 2-2 s Českou Vsí dostali ZŠ Hranice a suverénně vyhráli 4-0. Viděl jsem pěkný matový útok Táni – to se jí povedlo (i když soupeř taky pomohl).

Pak už jsem jen na internetu sledoval, jak se (ne?)daří dále. V Áčku to v průběhu bylo pořád kolem toho 2. místa a i v závěru si postup už pohlídali. V Béčku to bylo (trochu) horší, když ve 4. kole přišla remíza 2-2 také s Českou Vsí (jako mladí). No a ani následný finiš nemohl přinést dostatečný počet bodů na postup, protože i soupeři bodovali. Nicméně s jistotou pohlídali třetí místo a tím „aspoň“ stupně vítězů.

Hodnocení z mého pohledu – celkové výsledky jsou asi zasloužené. Mladí určitě udělali radost, protože zvládli postoupit i s 2 šachovnicemi obsazenými relativními „nováčky“ – velká gratulace!!! Starší obsadili krásné třetí místo, když vítězové přeci jen byli v průměru o cca 2-3 starší. Byla to první účast ve vyšší kategorii a bronz je v tomto případě pěkný!

Výsledky na chess-results

Foto (dodejte mi prosím fotky z vyhlášení):

 

 

Jedna odpověď na “KP školních týmů”

  • Václav Milfort says:

    Pro ty,kteří nechtějí hledat výsledky několik poznámek . Táňa se jeví jako náš největší talent . Hraje klidně a i když ztratí nějaký materiál dovede vymyslet útok a vyhrát. Také Lukáš je hvězda,ale někdy hraje trochu rychleji . Velmi překvapil Jiří Weinlich . Hraje pomalu a dovede zvrátit i prohrané partie. Dařilo se i Matěji Vaňkovi. Takže 2 . místo Byly to nervy ale všem pochvala.

Aktuality
Simple Calendar

Září 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Aktuální stavy soutěží 2015-16:
Archiv